Request more information
Glossy 200ml Jar
Product Number:
J16600This product is part of the SmartValue range, a product portfolio offering benefits suited for private label.
Specs:
- Matt 200ml Jar >
- Glossy 200ml Jar
Product Information:
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Width | 91 mm |
| Height | 49 mm |
| Length | 91 mm |
| Surface Finish | Coating - Glossy |
| Capacity | 200 ml |
| Brim Flush Volume | 258 ml |
| Neck Diameter | 88 mm |
| Neck Type | Screw Neck |
