Request more information
75ml Magic Massage Light 75ml Top filled
Magic Massage Light provides our customers with the well known Magic Star’s high quality performance, outstanding functionality and excellent product compatibility, now improved with an all plastic version incorporating a plastic spring. The 100% plastic system is available from 30ml to 525ml and has achieved a significant weight saving. 50ml and 100ml are also ISTA 6 compliant.
Circular Solutions:
Reduced Carbon Footprint
Product Information:
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Width | 50 mm |
| Height | 112 mm |
| Length | 112 mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Capacity | 75 ml |
| Neck Type | Snap On |
| Dispensing Volume | 1.5 ml |
