Request more information
30ml Magic Twist Up Light 30ml top filled
Magic SL Twist Up Light is based on the Magic SL Twist Up airless dispenser, one of the most innovative and aesthetically attractive versions of Berry’s well known Magic SL Twist Up Airless dispenser and provides the same high quality performance, outstanding protection and a robust product compatibility- Magic Twist Up Light has been enhanced with a plastic spring, replacing its metal spring and is available from 20ml to 50ml.
Circular Solutions:
Reduced Carbon Footprint
Product Information:
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Width | 35 mm |
| Height | 109 mm |
| Length | 109 mm |
| Surface Finish | Matte, Glossy |
| Capacity | 30 ml |
| Neck Type | Snap On |
| Dispensing Volume | 1 ml |

